
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1885
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11405
Ext.Price$0.11405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11405 | $0.11405 |
| 10 | $0.10242 | $1.02420 |
| 50 | $0.09197 | $4.59850 |
| 100 | $0.08224 | $8.22400 |
| 500 | $0.07353 | $36.76500 |
| 1000 | $0.06743 | $67.43000 |
| 3000 | $0.06184 | $185.52000 |
